Українці назвали способи заощадження електроенергії після підвищення тарифу та повернення блекаутів

Автор: Леся Ловіцька

В Україні склалася вкрай важка ситуація в енергетичній системі – дефіцит у результаті обстрілів призвів до повернення блекаутів. Уряд з 1 червня підвищив тариф на світло – до 4,32 грн/кВт-год. Перед побутовими споживачами гостро постало питання заощадження електрики. Вони повідомили, які способи використовують.

Українці назвали способи заощадження електроенергії після підвищення тарифу та повернення блекаутів  - today.ua

Команда Rakuten Viber провела анонімне опитування понад 35 тисяч користувачів. Обрана вікова група – українці від 34 до 45 років. Понад половину респондентів становлять люди до 45 років.

З'ясувалося, що абсолютна більшість опитаних заощаджують електроенергію – 85%. Серед них 62% постійно дотримуються певних обмежень, а 20% намагаються дотримуватися рекомендацій щодо економії.

Близько половини опитаних (42%) заощаджують на кондиціонерах, менше вмикають світло та побутову техніку.

Популярні зараз

В Україні заборонять небажані дзвінки на мобільні телефони

Hyundai представив новий електричний кросовер IONIQ 9

Депутати ухвалили законопроєкт про безпеку в школах

3% опитаних заощаджують лише тоді, коли їх попереджають про необхідність обмеження споживання. Близько 8% українців не знизили енерговитрати, оскільки не вважають, що споживають понаднормово. Ще 7% не заощаджують через нестачу часу, коли є електроенергія.

Українці повідомили, яким  чином її вдається заощаджувати кіловат-години. Кожен пʼятий респондент (18%) вимикає всі пристрої з мережі, якщо не користується ними. Близько 15% перестали вмикати або менше використовують кондиціонери.

Близько 9% знизили використання енерговитратними побутовими приладами – посудомийною машиною, плитою та електрочайником.

Українці назвали способи заощадження електроенергії після підвищення тарифу та повернення блекаутів

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Лише 1% українців переводить побутову техніку в режим енергозаощадження та ще менше регулюють температуру у холодильнику. Проте більшість респондентів (42%) економлять на усьому вищезазначеному й навіть більше.

Нагадаємо, що українців закликали купити у кожну квартиру обладнання на $3000-4000 для безперебійного постачання електроенергії. Нас попередили про те, що у найближчому майбутньому такі установки мають бути у всіх будинках, як зараз холодильники чи пральні машини.

Головне