В Україні запровадили новий тариф на світло, який позначиться на витратах українців на оплату комунальних послуг. Але варіант заощадити все ж таки є, і не один. Про це розповів голова енергетичної компанії Yasno.
Генеральний директор Yasno Сергій Коваленко дав нове інтерв'ю виданню The Page та зазначив, що українці можуть знизити споживання електроенергії на 20%, не позбавляючи себе певного комфорту. Для цього потрібно насамперед встановити двозонний лічильник. Це допоможе користуватися нічним тарифом, який на 50% нижчий від звичайного.
Якщо використовувати світло в період з 7 до 23 години, то за кожен кіловат українці заплатять 4,32 гривні. А маючи в будинку двозонний лічильник, можна платити по 2,16 гривні за кіловат, якщо користуватися електроенергією в період з 23 до 7 години. Тобто, якщо користуватися пральною машиною та іншою енерговитратною технікою в нічний період, то можна заощадити до 36% від суми витрат на оплату за світло.
Глава Yasno зазначив, що гроші, витрачені на встановлення лічильника, окупляться за 1-2 роки.
Популярні зараз
Грози та пориви вітру: українців попередили про погіршення погодних умов
В Україні хочуть унормувати мінімальний та максимальний вік для водіїв
"Концептуально це хороша історія з погляду споживання у нормальній ситуації, коли вночі навантаження на систему менше. Тобто споживання вночі – це ще й користь для всієї енергосистеми", - додав Коваленко.
Він також порадив українцям не витрачати електроенергію там, де вона не потрібна зараз. Глава компанії вважає, що, наприклад, бойлер можна включати лише двічі на день, а не тримати його постійно включеним. Так можна скоротити споживання електроенергії.
Коваленко каже, що жителям України може стати в нагоді "розумна" розетка, яку можна запрограмувати на включення того ж бойлера чи іншої техніки в період дії нічного тарифу.
Звичайно ж, заощадити українцям допоможе і така проста звичка, як вимикати світло там, де воно не потрібне.
"Люди, мені здається, недооцінюють свій вплив на енергосистему. Тому що коли я один зменшую споживання на 90%, це буде в межах усієї енергосистеми умовний нуль. А якщо кожен із нас заощадить 2-3%, це буде суттєвий вплив", - резюмував Коваленко.
Нагадаємо, що раніше у Держенергонагляді повідомили, що українці можуть допомогти знизити навантаження на енергосистему.