Стало відомо, які тарифи на воду діють у різних містах України. Також названо заробітні плати директорів водоканалів, які часто скаржаться на недофінансування підприємств.
Водоканали заявляють про дефіцит коштів та закликають владу підвищити тарифи на водопостачання та водовідведення. Комунальники говорять про зростання вартості проведених робіт, нестачу коштів на очищення води, а також на зарплати працівникам. Ситуація погіршується через заборгованість, яку накопичили побутові споживачі.
З'ясувалося, яка вартість кубометрів води у різних регіонах країни. Розраховано Середнє використання сім'ї з трьох осіб (7,2 кубометра згідно з нормативами) та порівняли вартість об'єму води із середньою заробітною платою в місті відповідно. Використано дані кадрового порталу, який назвав доходи громадян. Українці у великих містах сплачують за воду у середньому 1,23% від зарплати.
Так, найдешевша вода - у Дніпрі. Місцеві жителі витрачають на послугу близько 0,85% середньої заробітної плати. У Львові вона теж недорога – коштує близько 0,92% середньої зарплати.
А ось у Кропивницькому зазначений показник вдвічі вищий – 1,97% зарплати. В Івано-Франківську ситуація ненабагато краще – 1,62% від зарплати.
Міста, в яких вода дорога, позначені на інфографіці червоним кольором, а там, де вона дешева, - зеленим. Обласні центри, де воду надають за середньою ціною, позначені синім кольором.
Також наведено заробітні плати керівництва водоканалів. Скільки кубометрів води на свої підприємствах можуть купити топменеджери?
Найбагатшим серед колег виявився директор Черкаського водоканалу. Його середня зарплата становить 159,5 тис. грн. Її буде достатньо для придбання 5,7 тис. кубометрів води. А Черкаси за рівнем доступності комунальної послуги перебувають усередині рейтингу.
Найбіднішим є директор водоканалу у Рівному, який заробляє 17,3 тис. грн. Його доходу вистачить на 531,8 кубометра води.
Нагадаємо, що НКРЕКП уже двічі намагалася підвищити тарифи на водопостачання для побутових споживачів. Проте рішення регулятора щоразу скасовували, незважаючи на економічно обґрунтовані показники. Уряд вважає недоцільним перегляд тарифів на воду – після початку повномасштабної війни значно подорожчала лише електроенергія.
Раніше стало відомо, що тарифи на воду підіймає місцева влада, а не НКРЕКП. Про це повідомив голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко.