Тарифи на воду підіймає місцева влада, а не НКРЕКП, - Попенко

Автор: Леся Ловіцька

В Україні питання підвищення тарифів на воду регулює НКРЕКП, але наразі рішення про подорожчання комунальної послуги приймаються на локальному рівні. Їх ухвалює місцева влада, а не Національна комісія. Про це заявив аналітик Олег Попенко.

Тарифи на воду підіймає місцева влада, а не НКРЕКП, - Попенко - today.ua

За словами голови Спілки споживачів комунальних послуг, у більшості випадків тарифи на водопостачання підвищують саме місцеві адміністрації, не підпорядковуючись НКРЕКП. Як відомо, Нацкомісія уже двічі намагалася змінити вартість води для побутових споживачів, було надано нові розрахунки для регіонів. Проте відповідні постанови заблоковали на вищому рівні. Зокрема, їх критикував президент України Володимир Зеленський.

"Тарифи на воду у більшості випадків підіймають органи місцевого самоврядування. Централізованого рішення НКРЕКП про підняття тарифів на водопостачання сьогодні немає. Тобто зараз є містечкові рішення щодо підняття тарифів на водопостачання", - наголосив експерт.

Попенко наголосив, що в Україні розділена система прийняття рішень водоканалів. І лише великі міста з населенням понад 100 тисяч жителів підпорядковуються рішенням НКРЕКП. А для решти рішення приймають на місцевому рівні.

Популярні зараз

В Україні летять у прірву ціни на заміські будинки: експерти назвали причину

В Офісі президента повідомили, як змусити Росію завершити війну в Україні

В Україні унормують мінімальний та максимальний вік для керування автомобілями

Forbes повідомило про масштабну атаку росіян з використанням гольф-карів під Куп'янськом

Вказано, що такі органи влади часто встановлюють тарифи на комунальну послугу на власний розсуд. І більшість народних депутатів та чиновників це питання "обходить стороною".

"Влада на місцях приймає рішення щодо збільшення тарифів на водопостачання. Більшість чиновників та народних депутатів це питання обходить стороною. Саме тому місцева влада встановлює тарифи за власним бажанням, не підпорядковуючись НКРЕКП", - додав він.

Тарифи на воду підіймає місцева влада, а не НКРЕКП, - Попенко

Нагадаємо, що Верховна Рада після початку повномасштабної війни у 2022 році запровадила мораторій на підвищення комунальних послуг. Заборонено підіймати тарифи на газ, опалення та гарячу воду. А ось вартість інших ЖКП може зростати цілком законно.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

З 2022-го для населення максимально подорожчала електроенергія. Спочатку тариф підвищили до 2,64 гривні за кіловат-годину, а потім – до 4,32 грн. Останнє підвищення було з 1 червня 2024 року - світло додало у ціні майже 64%.

Раніше у Міністерстві економіки Україні повідомили про подорожчання газу: названо нову вартість кубометрів.