Зарплата від 30 тис. грн: у Раді готують економічне бронювання чоловіків від мобілізації

Автор: Леся Ловіцька

У Верховній Раді розглядають можливість економічного бронювання. Воно потрібне для наповнення державного бюджету, тому що передбачені значні витрати. За умовами одного із законопроєктів передбачено надання відстрочки від мобілізації чоловікам із зарплатою від 30 тис. грн.

Зарплата від 30 тис. грн: у Раді готують економічне бронювання чоловіків від мобілізації - today.ua

Ситуацію прокоментував  директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин. Він повідомив, що Кабмін ухвалив Бюджетну декларацію на 2025 – 2027 роки. У майбутньому цей документ матиме певні наслідки. До державного бюджету щорічно має додатково надходити 350 млрд грн. Також на вказаний період планують заморозити соціальні стандарти. Йдеться про прожитковий мінімум, заробітну плату та пенсію, які не будуть зростати протягом трьох років.

У парламенті вважають, що допомогти з поповненням держбюджету повинне економічне бронювання. За словами Пендзина, працівники, яким надаватимуть відстрочку мають офіційно заробляти та сплачувати податки зі щомісячного доходу у 30-35 тис. грн.

"Ці речі впроваджуються не просто так, адже є великий брак грошей. Для того, щоб Україна могла продовжувати боротьбу у війні проти Росії у 2025 році, нам треба 2,2 трильйона на безпеку оборони. Це всі податки та збори", – пояснив експерт.

Популярні зараз

В Україні летять у прірву ціни на заміські будинки: експерти назвали причину

В Офісі президента повідомили, як змусити Росію завершити війну в Україні

В Україні унормують мінімальний та максимальний вік для керування автомобілями

Forbes повідомило про масштабну атаку росіян з використанням гольф-карів під Куп'янськом

За словами фахівця, Україні слід забезпечити безпеку та оборону, однак головна проблема – саме дефіцит фінансування.

"Економічне бронювання – це спосіб хоч якимось чином додатково отримати кошти. Важливо додати, що за це платять не окремі люди, а бізнес, що працює", - наголосив він.

Олег Пендзин нагадав, що грошове забезпечення українських військовослужбовців надходить саме із державного бюджету – за рахунок сплати податків та зборів від бізнесу. Тому критично важливо, щоб він не тільки працював, а й розвивався.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Як би комусь не подобалось економічне бронювання, але воно необхідне. За нього треба голосувати вже, бо бізнес радше йде в тінь, аніж лишається на світлі", - резюмував аналітик.

Раніше повідомлялося, що уряд збільшив обсяг заброньованих від мобілізації чиновників.