Японські учені-медики стоять на порозі грандіозного відкриття, яке, ймовірно, зможе, змінити умови життя людської цивілізації. Вони розробили вакцину від старіння, яка вже показала гарний результат на лабораторних мишах. Тепер на черзі – випробування на людях.
Дослідники зробили заяву, що вони "навчили організм" позбуватися так званих зомбі-клітин, які з віком людини накопичуються і пошкоджують сусідні клітини, запускаючи в організмі ланцюгову реакцію старіння.
Група учених з університету Джунтендо під керівництвом професора Тору Мінаміно зуміла визначити білок, який присутній саме у тих клітинах, що старіють. Причому його було виявлено як у клітинах людей, так і в клітинах піддослідних тварин – мишей. На основі цього білка їм вдалося створити пептидну вакцину. Цей препарат здатний активувати імунну систему. Під її впливом організм старіючої істоти починає атакувати клітини, що втратили здатність до ділення, тобто до самовідновлення.
Механізм дії препарату наступний: вакцина, введена у кров мишей, змусила організм виробляти антитіла, які почали атакувати старіючі клітини та знищувати їх. Таким чином ці клітини більше не можуть впливати на своїх сусідів, і організм перестає старіти. Принаймні, процес старіння відчутно гальмується.
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Вакцина запускає процес загального оздоровлення організму
Миші, яким вводили цей препарат, у середньому прожили на 15% довше порівняно з тими, які такої вакцини від не отримували. Причому їхнє життя було не лише довшим, але й "щасливішим". Адже препарат ще й позитивно вплинув на судинну систему піддослідних особин. Ті миші, які мали проблеми з кровоносними судинами, їх позбулися.
Таким чином, винайдений японцями препарат може бути ефективним не лише як вакцина від старіння, але і як ліки від захворювань, які зазвичай є супутниками старості: хвороби Альцгеймера і Паркінсона, а також від спектру серцево-судинних захворювань, катаракти, діабету II типу та онкології.
Звісно, що говорити про створення ліків від старості поки що передчасно. Адже препарат ще має пройти випробування на людях, а цей етап ще навіть на схвалено. Та й навіть, якщо його схвалять, то для визначення впливу препарату на тривалість життя людей має пройти не один десяток літ. І все ж, у людей з’явилася надія на подолання найзапеклішого ворога – старості.
Нагадаємо, вакцина від COVID-19 Pfizer виявилась не такою безпечною, як її рекламували.