Війна за їжу і воду незабаром охопить усю земну кулю: буде набагато страшніше, ніж зараз, - Financial Times

Автор: Марченко Любов

Уже незабаром може виявитися, що війни, які відбуваються зараз на земній кулі, були лише прелюдією великої глобальної війни. Причому це буде війна за їжу і воду - головні ресурси виживання.

Війна за їжу і воду незабаром охопить усю земну кулю: буде набагато страшніше, ніж зараз, - Financial Times - today.ua

Про це пише Financial Times, посилаючись на заяву, зроблену гендиректором сінгапурського сільськогосподарського торгового дому Olam Agri Сані Вергезе.

Очолюваний ним торговий дім є одним із найбільших у світі трейдерів агропродукції. Отже його фахівці бачать проблему, так би мовити, зсередини. Зокрема, вони вже кілька років спостерігають тенденцію до збільшення стратегічного запасу продовольства багатьма великими країнами.

Процес активно пішов із початком пандемії COVID-19. Ще більше підлила оливи у вогонь війна між РФ та Україною. Адже обидві країни є великими експортерами продовольства. У підсумку одна країна не змогла сповна реалізувати свій експортний потенціал через санкції, інша - через блокаду торгових шляхів.

Популярні зараз

Чоловіки 30-річного віку - ідеальні солдати, але вони ухиляються або заброньовані, - Дикий

Напередодні зими водіїв попередили, які штрафи доведеться заплатити за “неперевзуті“ автомобілі

В Україні 130 тисяч переселенців повернулись на окуповані території: що змушує людей покидати “велику землю“

Швейцарія вперше з початку повномасштабної війни депортувала громадян України

Першими це відчули бідні країни, в яких величезні людські маси опинилися через нестачу продовольства на межі виживання. І звичайно ж, це не могло не призвести до зростання цін на їжу в усьому світі.

При цьому найбільші світові споживачі не стали чекати "другого дзвінка", а почали скуповувати продовольство по всьому світу.

"Індія, Китай, усі мають буферні запаси. Це лише загострює глобальну проблему", - зазначив гендиректор Olam Agri.

Разом з тим, багато світових виробників продуктів обмежили у себе експорт продовольства, намагаючись захистити національний ринок. Однак це не врятувало їх від внутрішнього зростання цін на їжу, яке, втім, дуже швидко стало глобальним.

"Це було абсолютно неправильним рішенням. Ви бачитимете це все більше і більше", - прогнозує трейдер.

Війна за їжу і воду незабаром охопить усю земну кулю: буде набагато страшніше, ніж зараз, - Financial Times

Детонатором глобальної війни за їжу можуть стати зміни клімату

Утім, усі ці глобальні потрясіння мають політичну та соціальну природу, і їм хоча б теоретично можна протистояти. Однак є ще одна загроза, яка є не менш, а можливо й більш значною - стрімкі зміни клімату, які призводять до скорочення ареалів вирощування сільгоспкультур і падіння врожайності.

Зупинити цей процес неможливо. Тому на тлі зростання населення планети і скорочення виробництва продовольства ціни на їжу неминуче зростатимуть. Поки людство зможе витримувати тиск цих цін, глобального конфлікту, ймовірно, не буде. Проте, варто лише спалахнути десь в одній точці земної кулі, як піде ланцюгова реакція "продовольчих війн".

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Ми вели багато воєн за нафту. Ми будемо вести ще більші війни за їжу і воду", - видав похмурий прогноз Вергезе.

Нагадаємо, в Україні торгові мережі попередили громадян про різке підвищення цін на продукти.

Головне