Відключення світла призведе до різкого стрибка цін на “літню“ продукцію, - Баштанник

Автор: Леся Ловіцька

В Україні продовжуються регулярні відключення світла. І якщо побутові користувачі просто відчувають дискомфорт, то для бізнесу електропостачання є критично важливим. Аграрії спрогнозували стрибок цін на "літню" продукцію.

Відключення світла призведе до різкого стрибка цін на “літню“ продукцію, - Баштанник - today.ua

Скарги пролунали від ягідників, які вже зараз попереджають про негативну тенденцію. Наголошено, що дефіцит електроенергії може вплинути не лише на вартість товару з уже вирощеного врожаю, а й на формування майбутнього.

Президент Української плодоовочевої асоціації Тарас Баштанник назвав проблему зі світлом головною.

"Якщо часто вимикатимуть світло, підприємства не встигатимуть поливати рослини, а це критично знизить врожайність. Будь-яка ягідна, кісточкова, плодова або навіть овочева культура майже завжди має вирощуватись на зрошенні. Тому що без зрошення просто неможливо щось планувати. У такому разі один рік ви збиратимете 3 т з гектара, інший рік – 10, а потім знову 2-3 т", - спрогнозував експерт.

Популярні зараз

У Верховній Раді визнали, що в Україні закінчились гроші для зарплат військовим: який вихід бачить влада

З'явився коментар щодо ймовірної депортації українських чоловіків із Чехії

Десна принесе забруднену воду до Києва 10 вересня: як намагаються запобігти ситуації

На планеті стрімко підвищується рівень Світового океану: в ООН говорять про затоплення значної частини суші

Баштанник зазначив, що в Європі діє міжнародна ціна на малину. І експортерам треба під неї підлаштовуватися. Відповідно сировину купуватимуть дешевше.

За словами аналітика, часті відключення електроенергії можуть спровокувати й інші проблеми у деяких вітчизняних господарствах, зокрема, знизити майбутню врожайність.

Відключення світла призведе до різкого стрибка цін на “літню“ продукцію, - Баштанник

Вказано, що більшість підприємств, які вирощують ягоди, розв'язуватимуть проблему за допомогою генераторів. Причому на ці цілі потрібно не так багато кіловат-годин. Наголошується, що у таку спеку, як зараз, полив критично важливий – без нього рослини просто загинуть. Потім, після збирання врожаю, потрібно продовжувати поливати рослини, щоб не втратити врожай у 2025 році.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Наприклад, лохина закладає потенціал урожаю на наступний рік орієнтовно у серпні місяці. А полив грає в цьому, мабуть, найважливішу роль", - пояснив топ-менеджер УПОА.

Раніше стало відомо про прогноз цін на яблука нового врожаю.