Today.ua

В українців з 17 липня залишилося два способи оновити дані, - Міноборони

В Україні учора, 16 липня, закінчився 60-денний термін на оновлення військово-облікових даних для чоловіків 18-60 років. У Міністерстві оборони повідомили, що з 17 липня один зі способів проходження процедури став недоступним.

Як відомо, у військовозобов'язаних чоловіків було три варіанти актуалізувати інформацію про себе – у ТЦК, через мобільний застосунок Резерв+, та через ЦНАПи. Останній спосіб був дуже привабливим для українців, які уникали зустрічі з представниками військкоматів. Тепер ним уже не можна скористатися.

Про це повідомив речник Міноборони Дмитро Лазуткін.

Він вказав, що новий закон про мобілізацію набув чинності 18 травня. На оновлення даних чоловікам надали рівно 60 днів. Проте багато хто відкладав це зобов'язання на останній момент, розраховуючи на підтримку ініціативи депутатів, котрі пропонували продовжити терміни. Однак підтримки ці пропозиції не отримали.

Українцям, які не поспішали виконувати законну вимогу, довелося стояти у чергах під час спеки. Це важко фізично та займало багато часу. Лазуткін наголосив, що Міністерство жодним чином не впливає на роботу центрів надання адміністративних послуг та їх графіки, і скупчення людей дійсно є.

Лазуткін нагадав, що через мобільний додаток "Резерв+" можна оновити дані за лічені хвилини. І таким чином уникнути адміністративної відповідальності за порушення закону. Від сьогодні ситуація змінилася.

"Оновлення можливе лише в Резерві+ або ТЦК та СП, але знову ж таки не означає це, що штрафи будуть виписуватись і розсилатись автоматично, там є певна процедура", - підкреслив представник оборонного відомства.

Поки що немає інформації щодо можливої пролонгації оновлення військово-облікових даних. Відомо, що це вже зробили понад 4,5 мільйона громадян. Причому більшість – 3 мільйони 200 тисяч - у віддаленому режимі, через застосунок. І ці особи отримали електронні документи, які мають аналогічну юридичну силу, що й паперові.

Заступниця міністра оборони з питань цифрового розвитку Катерина Черногоренко повідомила про особливості електронного військового квитка, який запровадили з 18 червня.

"Він формується з OR-кодом, він зчитується. На всіх блокпостах, у прикордонній службі, у ТЦК та СП будуть завантажений застосунок і ви зможете показати свій військово-обліковий документ. Посадова особа зможе його зчитати і побачити, що все добре, людина заброньована, або у неї є відстрочка. Або вона знаходиться на обліку", – зазначає заступниця міністра.

Раніше повідомлялося про мобілізацію поліцейських: стало відомо, хто з них підлягає призову до ЗСУ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ