Банки в Україні знизили відсотки за депозитами у гривні. Наразі вони ще перевищують прогнозований показник річної інфляції. Та, очевидно, до кінця року доларові депозити стануть вигіднішими за вклади у національній валюті.
Про це повідомляє rbc.ua, посилаючись на дані, оприлюднені Нацбанком України.
За підсумками червня середня депозитна ставка в українських банках становила 10,8% річних. Це на 0,2% нижче за ставку попереднього місяця. Отже, українські банки продовжують знижувати відсотки за депозитами.
Ставка у 10,8% трохи перевищує очікувану річну інфляцію 8%. Отже теоретично вклади у гривні ще залишаються мінімально вигідними. Однак подальше зниження відсоткової ставки за депозитами призведе до того, що такі вклади повністю втратять прибутковість.
Популярні зараз
У 2025 році у всіх українських школярів буде безкоштовне харчування
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Водночас ставка за депозитами у доларах залишається незмінною. Вона становить 1%. Однак, зважаючи на те, що курс долара цьогоріч уже зріс на 8%, це вже призвело до фактичного вирівнювання дохідності вкладів у доларах і у гривні.
При цьому, відповідно до прогнозів експертів, курс долара зростатиме й надалі. Тобто вже до кінця року фактичний дохід вкладів в іноземній валюті може перевищити доходи від депозитів у національній валюті.
Тим часом Нацбанк України проводить послідовне зниження облікової ставки. Зараз вона становить 13%. Відповідно, НБУ буде надалі знижувати ставки за тримісячними депозитними сертифікатами, на яких заробляють самі банки, вкладаючи гроші, залучені у населення, В НБУ. А отже, маючи зменшення за власними заробітками, банки також знижуватимуть і проценти за депозитами для населення.
Тобто можна зробити висновок, що епоха дорогої гривні скінчилася. Тепер буде вигідніше вкладати гроші у долари або євро. Втім, банки мають намір перейти до довгострокових гривневих вкладів для населення. Причому відсотки за такими вкладами будуть високими.