В Україні стрімко скоротилася кількість пенсіонерів, - ПФУ

Автор: Леся Ловіцька

В Україні значно скоротилася кількість пенсіонерів. З 2017 по 2024 рік їх поменшало майже на 2 мільйони осіб. У період повномасштабної війни громадян зазначеної категорії знизилася на 687 тисяч осіб.

В Україні стрімко скоротилася кількість пенсіонерів, - ПФУ - today.ua

Відповідні статистичні дані надали у ПФУ. Якщо тенденція до скорочення чисельності пенсіонерів збережеться, цьогоріч їх загальна кількість вперше в історії незалежної України становитиме менш як 10 мільйонів.

Зазначено, що  станом на 1 січня 2022 року в Україні нараховували 10 млн 841 тисячу пенсіонерів. У квітні 2024 року їх уже було 10 млн 154 тисяч. Таким чином, щомісячно під час повномасштабної війни їх кількість скорочувалась на 24,5 тисячі осіб.

В Україні стрімко скоротилася кількість пенсіонерів, - ПФУ

Популярні зараз

В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

До вторгнення, з січня 2020 року до січня 2022 року, кількість українських пенсіонерів зменшилася на 493 тисячі осіб. Можна зробити висновок, що до повномасштабної війни чисельність щомісячно скорочувалось на 20,5 тисячі.

В Україні стрімко скоротилася кількість пенсіонерів, - ПФУ

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Причинами негативної тенденції є:

  • Щорічне посилення вимог для отримання пенсії. Згідно з пенсійною реформою, яка продовжуватиметься до 2028 року, щоб стати пенсіонером у 60-річному віці потрібно мати не менше 35 років страхового стажу. Українцям буде все складніше виконати цю вимогу. Як відомо, у 2024 році слід накопичити не менше 31 року, а у 2017-му вимога була на рівні 25 років.
  • Окупація, зростання смертності у результаті бойових дій. Російські загарбники знищують міста та села, рівень доходів знижується. Також слід враховувати психологічний фактор – багато людей похилого віку не витримують навантажень.
  • Виїзд за кордон. Більшість біженців – це жінки з дітьми. Однак серед вимушених мігрантів є пенсіонери, а також громадяни, які за віком мали б стати ними у період війни.

Раніше стало відомо, які дані мають повідомити у ПФУ пенсіонери, щоб не втратити свої виплати.  

Головне