Today.ua

В одному з обласних центрів України можуть скасувати осінні та весняні канікули у школах

У міській адміністрації Черкас розглядають можливість скасування осінніх та весняних канікул у закладах середньої освіти. Це залежатиме від ситуації з енергозабезпеченням обласного центру.

Про це повідомила заступник міського голови Черкас Анастасія Чубіна. Вона зазначила, що заняття у черкаських школах розпочнуться 1 вересня, але до традиційного графіка освітнього процесу можуть бути внесені зміни.

"Враховуючи критичну ситуацію з електропостачанням у країні зараз та невтішні прогнози на осінньо-зимовий період, розглядаємо різні варіанти організації навчального процесу. Зокрема, розглядаємо варіант відмови від осінніх та весняних канікул", - повідомила Анастасія Чубіна.

У той самий час міськадміністрація розглядає варіант збільшення зимових канікул. Якщо діти будуть позбавлені осіннього та весняного відпочинку, взимку вони зможуть піти на канікули на цілий місяць.

Міська влада Черкас може внести ще низку змін. Чубіна наголосила, що школи міста можуть перевести на шестиденну форму навчання. Навчальний рік може закінчиться пізніше, ніж звичайно. У міському управлінні освіти розглядають перспективу продовження навчання у школах до початку червня. Зазвичай останній дзвінок у черкаських школах лунав наприкінці травня.

Заступник міського голови Черкас Анастасія Чубіна заявила, що остаточне рішення щодо всіх запропонованих нововведень буде ухвалено після обговорення з директорами шкіл та ліцеїв.

Зазначимо, що українські школярі не можуть здобувати освіту в нормальному процесі вже протягом п'яти років. Спочатку школи масово переходили на віддалену форму навчання через епідемію коронавірусу.

Після повномасштабного вторгнення армії РФ через постійний ризик ракетних атак ця практика була продовжена. Тепер до освітнього процесу втрутилися відключення світла. Міністерство освіти розглядає можливість розпочинати навчальний день дещо пізніше, щоб для нормального проведення уроків вистачало природного освітлення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ