Українцям заплатять за повернення додому після війни: рішення ПАРЄ

Автор: Леся Ловіцька

У ПАРЄ підтримали фінансову підтримку українцям, які після війни повертатимуться з Європи додому. Про це повідомив народний депутат Олексій Гончаренко.

Українцям заплатять за повернення додому після війни: рішення ПАРЄ - today.ua

Парламентська асамблея Ради Європи схвалила ідею запровадити виплати біженцям з України для їх повернення на Батьківщину. Ймовірно, країни-члени ЄС нададуть грошову підтримку з власних бюджетів.

Про відповідне рішення заявив депутат Верховної Ради Олексій Гончаренко від фракції "Європейська солідарність". Він наголосив, що довго працював над цим питанням.

"Після закінчення бойових дій українці, які будуть повертатись жити в Україну, зможуть отримати фінансову допомогу від європейських країн. Дуже довго відстоював це. І нарешті є результат", - поділився Гончаренко.

Популярні зараз

Шмигаль попередив, що буде з виплатою зарплат і пенсій у другій половині року

Україні доведеться перейти на ринковий тариф на світло: яким він може бути

Стало відомо, яка в українців має бути зарплата, щоб отримати пенсію 20 тисяч

В Україні за місяць шалено зросли ціни на землю, але це ще не межа

Слід зазначити, що рішення ПАРЄ мають рекомендаційний характер, але вони можуть реально вплинути на ухвалення остаточних рішень на рівні Європейського або окремих країн, його учасників.

Раніше окремі європейські країни Європи планували та навіть впроваджували подібні програми. У Норвегії гроші виплачують лише тим, хто готовий придбати квиток до України та одразу виїхати. У Швейцарії також звучала ініціатива, але її не затвердили.

Українцям заплатять за повернення додому після війни: рішення ПАРЄ

Як відомо, аналітики неодноразово вказують на економічну та демографічну кризу. Повернення українських біженців критично важливо для повоєнного відновлення держави. На ринку праці уже відчувається значний дефіцит кадрів, кий уде лише посилюватися.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Дедалі менше українських біженців планують повертатися. Багато хто знайшов там роботу вивчив мову і налагодив соціальні зв'язки, тому не розглядає повторний переїзд та початок життя "з нуля".

Раніше було названо дату, до якої українські біженці зможуть отримувати захист в європейських країнах.