В Україні наразі спостерігається важка ситуація в енергосистемі – побутовим споживачам регулярно відключають світло. Стало відомо, коли обмеження суттєво скоротять – до 4-6 годин на добу.
Відповідну інформацію оприлюднив директор Центру дослідження енергетики Олександр Харченко. Зазначено, що в країні проводяться ремонти пошкоджених обстрілами об'єктів – енергетична система активно відновлюється.
Очікується, що невдовзі ситуація з електропостачанням значно покращиться. Уже до кінця серпня тривалість блекаутів знизиться до 4-6 годин на добу. Восени ситуація має стабілізуватися – звісно за умови відсутності нових атак на вітчизняну інфраструктуру. Потрібно бути готовими до будь-якого варіанту розвитку подій.
"Добра новина у тому, що ремонти й відновлення енергетики тривають. Я абсолютно певен, що в серпні стане відчутно краще ситуація. Восени стане дуже комфортно. Мені важко передбачити атаки на енергоінфраструктуру, але до того йде. Дуже важливо, що ситуація покращиться в останній декаді серпня. Приблизно останні 10 днів серпня. Я думаю, що обмеження будуть тривати 4-6 годин на добу, не більше ", – повідомив Харченко.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Раніше очільник НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький раніше повідомляв, що через останні атаки загарбників Україна втратила близько 9 гігаватів генеруючих потужностей. Важливо підготуватися до негативного сценарію та зробити все можливе для відновлення до похолодання та початку опалювального сезону.
Кудрицький наголосив, що слід реально оцінювати небезпеку і розуміти, що російський терор продовжиться. Потрібно просити додаткову ППО для захисту об'єктів, які ремонтують. Також варто розгортати нові генеруючі потужності, щоб мат величезну кількість малих електростанцій. Їх складніше атакувати, ніж 10-15 великих, на які націлилися вороги.
Нагадаємо, що у Міненерго налаштовані менш оптимістично. Чиновники закликали українців бути готовими до набагато гіршої ситуації зі світлом, аніж зараз.