Today.ua

Українцям повертатимуть гроші за купівлю вітчизняних товарів, - Мінекономіки

Українці будуть отримувати кошти за купівлю вітчизняних товарів. У Міністерстві економіки повідомили, коли очікується запуск відповідної програми, на яку нещодавно вказав президент Володимир Зеленський.

Деталями ініціативи поділилася міністерка економіки Юлія Свириденко. Йдеться про проєкт "Купуй українське", який передбачає повернення грошей за придбання товарів українського виробництва – як продовольчих, так і непродовольчих. Ініціатива покликана не лише підтримати нашу економіку у складні часи, а й надати їй можливість для розвитку.

"Обирати українське  - означає давати роботу тисячам людей, підтримувати розвиток регіонів та економіку. Розраховуємо, що програма стартує з вересня. Плануємо поширити її дію на продовольчі і непродовольчі товари українського виробництва. Сподіваємося до кінця липня доопрацювати необхідний нормативний документ", - зазначила чиновниця.

За словами Свириденко, минулого тижня відбулася зустріч з економістами та аналітиками, обговорювали розрахунки макроекономічного впливу від впровадження програми. Також провели оцінку, як вона впливатиме на поведінку громадян, на зростання їхньої прихильності до споживання продукції, виробленої в Україні.  Наголошено, що з бізнесом та експертним середовищем проведуть додаткові зустрічі для напрацювання спільного бачення.

Після затвердження положень проведуть технічне доопрацювання програми та її запуск.

"Поки що обговорюємо ідею кешбеку до 10% вартості українських товарів, але дискусії стосовно параметрів тривають", - підкреслила очільниця профільного відомства.

Юлія Свириденко також повідомила, що ключові напрями комплексної політики "Зроблено в Україні" – це розвиток вітчизняного виробництва, залучення у реальний сектор інвестицій та стимулювання несировинного експорту. Є прогрес за всіма напрямками – програми посилюють одна одну.

Проводиться відкриття регіональних офісів "Зроблено в Україні". Наразі їх 14  - в Обухові, Вінниці, Дніпрі, Львові, Кривому Розі, Чернівцях, Кам’янці-Подільському, Чернігові, Сумах, Хмельницькому, Житомирі, Полтаві, Одесі та Ужгороді.

Раніше у Мінекономіки вказали на компанії, яким можуть відмовити у бронюванні персоналу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ