Українці назвали свої зарплати: більшість опитаних вважають щомісячний дохід недостатнім

Автор: Леся Ловіцька

Більшість українців отримують зарплати у розмірі, нижчому за 250 доларів на місяць. Громадяни вважають свій рівень доходу недостатнім для комфортного життя.

Українці назвали свої зарплати: більшість опитаних вважають щомісячний дохід недостатнім  - today.ua

Відповідні результати дослідження Gradus Research. Проведено опитування працевлаштованих українців. 31% респондентів повідомили, що заробляють від 10 до 20 тисяч на місяць. 43% опитаних отримують менше – до 10 тис. грн на місяць. Лише 21% респондентів можуть похизуватися доходом вищим за середній – понад 20 тис. грн.

Згідно з опитуванням, доходи зросли лише у 26%, а у 21% вони залишися без змін. А у 53%, тобто більшості, зарплата зменшилася.

Усього 15% респондентів задоволені рівнем свого достатку. Більшість вважає, що він його недостатній, а 26% - вказали, що їм значно не вистачає коштів на життя.  Лише 2% опитаних задоволені своїм фінансовим становищем.

Популярні зараз

Материки Землі поволі наближаються один до одного: учені прогнозують зіткнення із велетенським катаклізмами

Сирський та Умєров звернулися до українців, які приєдналися до оборони держави

Російські військовополонені поскаржилися на їжу в Україні: “Хочеться домашнього салату Олів'є“

В одній із областей України рекордно зросли ціни на землю

Відомо, що в Україні зросла середня заробітна плата. Як повідомили у Державній службі статистики, у першому кварталі цього року вона становить 18 903 грн. Це на 22,5% більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Максимальні доходи наразі – у військовослужбовців та фахівців у галузі інформаційних технологій – вони одержують близько 70 тис. грн на місяць.

Українці назвали свої зарплати: більшість опитаних вважають щомісячний дохід недостатнім

Нагадаємо, що Світовий банк включив Україну до категорії країн з доходами, що вищі за середні. Валовий національний дохід на душу населення оцінили аж у 5070 доларів. Минулого разу показник складав 4270 доларів, тому українці начебто стали заможнішими. Водночас пересічні громадяни не відчули жодного підвищення доходів. Тривала війна значно погіршила їх матеріальне становище.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

56% українців не відкладають гроші під час війни, а 16% втратили цю можливість саме з 2022 року. Кожен п'ятий заявив, що витрачає заощадження, зроблені до повномасштабного вторгнення. 28% населення грошей не вистачає навіть на їжу.

Раніше повідомлялось, що в Україні планують на три роки заморозити мінімальну заробітну плату та пенсію.