Українці можуть вимагати репарації від Росії через додаток “Дія“

Автор: Корнєєв Ігор

У популярному серед українців додатку "Дія" розпочато бета-тестування нової послуги. Наразі власники пошкодженого чи зруйнованого житла, що залишилося на окупованих територіях або у зоні бойових дій, можуть подати заяву на компенсацію збитків від Росії.

Українці можуть вимагати репарації від Росії через додаток “Дія“ - today.ua

Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров повідомив, що нова послуга вже є у додатку та закликав українців подавати заяви до Міжнародного реєстру збитків. Він зазначив, що механізм подання заявок на компенсацію було суттєво спрощено.

Щоб подати заяву через "Дію", не потрібні офіційні документи. Тобто заяву на компенсацію Росією завданих вашому житлу шкоди можна подати навіть якщо у Реєстрі прав на нерухоме майно не зареєстровано право власності.

Також більше не потрібно докладати акт від місцевих органів влади, що підтверджує пошкодження чи знищення вашої квартири або будинку. Навіть якщо ви не подавали заяву на відновлення, ви можете вимагати репарації від країни-агресора.

Популярні зараз

Шмигаль попередив, що буде з виплатою зарплат і пенсій у другій половині року

Україні доведеться перейти на ринковий тариф на світло: яким він може бути

Стало відомо, яка в українців має бути зарплата, щоб отримати пенсію 20 тисяч

В Україні за місяць шалено зросли ціни на землю, але це ще не межа

"Станьте першими, хто протестує оновлений сервіс. Після бети (бета-тестування – ред.) він буде доступний усім", - повідомив голова Мінцифри Михайло Федоров.

Нагадаємо, у квітні поточного року народний депутат Олена Шуляк повідомляла, що росіяни знищили в Україні 50 млн кв. м житла. Щоб приблизно уявити цей обсяг, парламентарій навела ще одну цифру: до повномасштабного вторгнення армії РФ у нашій країні щороку будували 10 млн кв. м житлового фонду.

Українці можуть вимагати репарації від Росії через додаток “Дія“

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Шуляк також повідомила, що через сервіс "Дія", після того, як у ньому з'явилася відповідна опція, було отримано 640 тисяч повідомлень про пошкодження або знищення житла.

13 червня Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроєкт, який змінює принцип оформлення компенсації за втрачене житло для внутрішньо переміщених осіб.