Українці можуть у режимі онлайн відстежувати експорт та імпорт електрики нашою країною

Автор: Корнєєв Ігор

Громадяни можуть особисто переконатися, скільки електрики імпортує чи експортує Україна. Про те, як це зробити, ми розповімо у цьому матеріалі.

Українці можуть у режимі онлайн відстежувати експорт та імпорт електрики нашою країною - today.ua

Складні теорії та прості способи отримання інформації

У непрості часи конспірологічні теорії квітнуть особливо буйно. Є люди, які досі переконані, що Україна продовжує експортувати електроенергію до Європи за рахунок вимкнення побутових споживачів усередині країни.

Напевно, є й ті, хто не вірить цифрам обсягів імпорту, які повідомляє Міністерство енергетики.

Якщо ви ставитеся до тих, хто довіряє лише своїм очам, то можете перевірити обидва показники особисто. Україна є членом Єдиної енергосистеми Європи (ENTSO-E) і на сайті об'єднання щогодини оновлюються показники імпорту та експорту електрики всіма країнами.

Популярні зараз

В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Зайшовши на сайт ENTSO-E і вибравши в меню вкладку Cross-Border Physical Flow, ви зможете самі побачити, переключаючись між різними країнами, хто кому і скільки електроенергії в яку годину поставив.

"Для цього потрібно навпроти усіх країн, які ви побачите на сайті, поставити галочки. Якщо ви їх поставите, то побачите, що Україна вже останні два з половиною місяці глибоко дефіцитна країна", - розповів голова правління Асоціації "Нафта та Газ України" Андрій Закревський.

На запропонованому нами скриншоті ви можете побачити, які обсяги енергії постачала вранці в Україну Угорщина.

Струм з України до Європи все-таки йде

Насправді навіть зараз, коли Україна не експортує до Європи жодного кіловата, електрика з її території до сусідніх країн все ж таки надходить. Це знову ж пояснюється вбудованістю в Єдину енергосистему Європи.

Наші сусіди обмінюються електрикою між собою, використовуючи українські мережі. Це логічно, оскільки чим коротше плече доставлення, тим воно зручніше і дешевше.

"Якщо ви живете у 9-поверховому будинку й при цьому посварилися із сусідами знизу, то хочете ви чи ні, але через його квартиру все одно буде постачатися вода до вашої квартири. Так працює й із перетоками, адже це така ж технологічна схема", – наводить приклад Директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.

Імпорт не покриває дефіцит

Електрику Україна імпортує із п'яти сусідніх країн. Це:

  • Угорщина;
  • Молдова;
  • Польща;
  • Румунія;
  • Словаччина.

Андрій Закревський каже, що у години пікового споживання в нашій енергосистемі сьогодні дефіцит сягає 5,4-5,8 ГВт. Вночі показник значно менший – 2,4-2,8 ГВт.

Останнім часом Україна подвоїла імпорт електрики з Європи, але він не може покрити дефіцит. Занадто великі обсяги генерації ми втратили внаслідок окупації ЗАЕС та знищення росіянами електростанцій.

Українці можуть у режимі онлайн відстежувати експорт та імпорт електрики нашою країною

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Щоб зрозуміти масштаб проблеми, наведемо лише одну цифру. На сайті ENTSO-E можна побачити, що у червні наша країна імпортувала 858 тисяч мегаватів електроенергії. Порівняно з червнем 2023 року – це більше у 20 разів. Мало того, це на 6% більше, ніж Україна закупила електрики в Європі за весь минулий рік.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що компанія Укренерго вперше застосує нову схему відключень електроенергії на вихідні.

Головне