Покупці нерухомості все рідше обирають квартири у новобудовах – на ринку зафіксовано кардинальні зміни. Зростає попит на вторинне житло – названо найпопулярніші об'єкти та їхня вартість.
Українці в умовах повномасштабної війни змінили уподобання щодо квартир. Вони почали віддавати перевагу однокімнатному житлу вартістю до 60 тисяч доларів. Важливим критерієм є розташування на нижніх поверхах, а також наявність ремонту.
Відповідних угод побільшало на 30-50% у порівнянні з літом 2023 року. Люди побоюються інвестувати кошти у довготривале будівництво та все частіше відмовляються від проведення ремонтних робіт. Клієнти хочуть позбавити себе лишніх клопотів та стати власниками квартири, яку не потрібно довго готувати до проживання.
Експерт з питань нерухомості Іван Кудояр повідомив, що влітку 2024 року кількість угод з придбання нових квартир знизилася на 40% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
Популярні зараз
У 2025 році у всіх українських школярів буде безкоштовне харчування
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
"Ніхто не хоче зв'язуватися з ремонтами… Що стосується первинки, то за останній рік серед моїх знайомих тільки дві було куплено квартири, які на етапі фундаменту. Люди взагалі бояться всього. Це дуже рідкісні угоди. Первинка - людей цікавить будинок, який здано або майже здано, або ось-ось здано, і щоб ціна була невелика, тому що вони йдуть без ремонту, з ремонтом не хочуть стикатися тощо", - пояснив аналітик.
За словами Кудояра, на ринку сформувалася унікальна ситуація, коли готове житло продається навіть дешевше, ніж те, яке будується. А ціни на квартири залишилися на рівні довоєнних, коливання незначні.
Є забудовники, які підвищили вартість квадратних метрів на 10-15%, вони пояснюють це подорожчанням електроенергії та бензину. Також треба враховувати, о у багатьох знизилися темпи зведення будинків.
Попитом користується нерухомість на Закарпатті, в Івано-Франківську та Львові – ці регіони вважаються безпечнішими. Київський ринок менш активний попри значну кількість переселенців. Більшість віддає перевагу оренді житла.
Співзасновниця першої в Україні фінтех-екосистеми Concord Fintech Solutions Олена Сосєдка наголосила, що в Україні частіше купують невеликі квартири, ціни в обласних центрах залишаються стабільними. На її думку, у довгостроковій перспективі інвестиції в нерухомість можуть бути прибутковими.
Нагадаємо про аномальне зростання цін на квартири в одному обласному центрі України.