Українським біженцям у Німеччині змінили умови отримання грошової допомоги

Автор: Леся Ловіцька

У Німеччині вирішили змінити умови для отримання грошової допомоги українським біженцям. Йдеться про мігрантів, які є безробітними та претендують на відповідні виплати.

Українським біженцям у Німеччині змінили умови отримання грошової допомоги - today.ua

Йдеться про один із заходів, який при обговоренні ініціативи економічного зростання ухвалила правляча коаліція. Центри зайнятості пропонуватимуть українським біженцям роботу поблизу місця проживання.

Так, соціальну допомогу з безробіття Bürgergeld, яку у Німеччині нараховують українським біженцям, у майбутньому виплачуватимуть за новими умовами. Отримувачі повинні будуть погоджуватися на працевлаштування на місцях, до яких не треба довго добиратися. Передбачено, що час у дорозі може становити:

  • до 2,5 години – за тривалості робочого дня менш як шість годин;
  • до 3 годин на день за тривалості робочого дня більш як шість годин;

Робоче місце роботи також може знаходитися у радіусі 50 кілометрів від місця проживання.

Популярні зараз

У Верховній Раді визнали, що в Україні закінчились гроші для зарплат військовим: який вихід бачить влада

З'явився коментар щодо ймовірної депортації українських чоловіків із Чехії

Десна принесе забруднену воду до Києва 10 вересня: як намагаються запобігти ситуації

На планеті стрімко підвищується рівень Світового океану: в ООН говорять про затоплення значної частини суші

Заплановано скасування податків з оплати понаднормових годин роботи для працівників, які при неповній зайнятості збільшуватимуть свій робочий час. Майбутні заходи детально обговорять під час погодження бюджету в Бундестазі.

Минулого року виплати Bürgergeld у Німеччині отримували 5,5 мільйона осіб. Йдеться про фінансову підтримку безробітних та малозабезпечених громадян. У 2023-му її нарахували 707,8 тисячі українців, які мали тимчасовий захист. Вони також отримують кошти у період навчання на інтеграційних курсах.

Нагадаємо, що місцевий уряд наприкінці 2023 року оголосив ініціативу Job-Turbo, яка спрямована на прискорену інтеграцію українських біженців на німецький ринок праці. Заплановано підтримку громадян таким чином, щоб вони мали змогу вивчати німецьку мову паралельно з трудовою діяльністю.

Місцеві політики все частіше закликають позбавити наших співвітчизників виплат з безробіття, щоб вони активніше шукали роботу. Уряд посилить контроль за нелегальним працевлаштуванням, щоб запобігати зловживанню з отриманням виплат.

Цьогоріч розмір грошової допомоги Bürgergeld становить:

  • діти до 5 років – 357 євро;
  • діти 6-13 років – 390 євро;
  • діти 14-17 років – 471 євро;
  • дорослі у закладах – 451 євро;
  • сімейна пара – по 506 євро на особу;
  • самотні особи/самотні батьки – 563 євро.

Українським біженцям у Німеччині змінили умови отримання грошової допомоги

Раніше повідомлялося, що канцлер ФРН Олаф Шольц наприкінці червня оголосив про намір уряду підвищити "адресність" виплати соціальної допомоги Bürgergeld. Він наголосив, що ніхто не міг уникати подолання власного безробіття.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Також потрібно боротися з нелегальною зайнятістю одержувачів допомоги з безробіття. Ситуацій, коли хтось приховує справжні доходи та одночасно отримує ще й соціальну допомогу, бути не повинно.

Стало відомо, що українським біженцям у Німеччині пропонують роботу із зарплатою до 3000 євро, але є один важливий нюанс.