У Швеції пояснили відмову від постачання винищувачів Gripen до України

Автор: Корнєєв Ігор

Попри ранішні повідомлення про те, що Швеція готова поставити в Україну свої винищувачі Gripen, літаки в Повітряні сили ЗСУ так і не надійшли. Міністр закордонних справ Швеції Тобіас Біллстрьом назвав причину.

У Швеції пояснили відмову від постачання винищувачів Gripen до України - today.ua

Він зазначив, що для російського диктатора Володимира Путіна у цій війні немає поділу на військові та цивільні об'єкти. Варварські удари росіяни завдають по критичній інфраструктурі, мирним кварталам міст і навіть пологовим будинкам та дитячим лікарням.

"Саме тому ми маємо надати Україні якнайбільше військової підтримки, включаючи протиповітряну оборону, щоб Україна могла себе захистити", - сказав глава МЗС Швеції.

Популярні зараз

В Україні летять у прірву ціни на заміські будинки: експерти назвали причину

В Офісі президента повідомили, як змусити Росію завершити війну в Україні

В Україні унормують мінімальний та максимальний вік для керування автомобілями

Українським сім'ям з дітьми виплатять грошову допомогу до 40 тис. грн: названо умови отримання

Швеція була готова надати Україні свої винищувачі Gripen для більш ефективної протидії окупантам. Однак, оскільки в країнах НАТО винищувачів F-16 набагато більше, ніж шведських бойових літаків, Україна вирішила сконцентруватися на впровадженні лише однієї системи.

"Адже ми говоримо про системи. Це не тільки про те, щоб отримати літаки і підготувати пілотів. Це складні системи, і впроваджувати дві з них одночасно було б занадто складно", - підкреслив Тобіас Біллстрьом.

Він додав, що Стокгольм досі відкритий для постачання Gripen до України, і якщо в цьому виникне потреба, літаки наші Повітряні сили ЗСУ отримають.

На цей час замість винищувачів Швеція поставила Україні два літаки дальньої радіолокаційної розвідки ASC 890. Вони стануть очима та вухами винищувачів F-16 при виконанні ними бойових завдань, оскільки можуть відстежувати всі повітряні цілі в радіусі 500 км.

У Швеції пояснили відмову від постачання винищувачів Gripen до України

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Спочатку повідомлялося про один такий літак-розвідник, але буквально наступного дня Стокгольм повідомив про передачу ще одного ASC 890.

Нагадаємо, напередодні Білий дім повідомив, що передача американських винищувачів Україні Данією та Нідерландами вже йде. Влітку F-16 працюватимуть в українському небі.