У Раді пояснили економічне бронювання: “Гроші не залежатимуть від США і того, з якої ноги встав Орбан“

Автор: Леся Ловіцька

У парламенті підготували законопроєкти, які передбачають економічне бронювання для військовозобов'язаних чоловіків. Депутат Дмитро Наталуха назвав переваги цієї ініціативи. Серед них – наближення ротації українських захисників, а також незалежність під партнерів.

У Раді пояснили економічне бронювання: “Гроші не залежатимуть від США і того, з якої ноги встав Орбан“ - today.ua

Законопроєкт нардепа від "Слуги народу" передбачає бронювання чоловіків за 20 тисяч грн/міс. Таку суму за працевлаштованих співробітників має сплачувати роботодавець. Проєкт закону ще не розглядали у Раді.

За словами Наталухи, модель економічного бронювання може поповнити оборонний бюджет держави щонайменше на 200 млрд грн на рік. Ці кошти можна буде витратити на придбання 66 літаків F-16 чи 500 тисяч снарядів 155-мм калібру.

Вказано, що отримані суми не дозволять закрити усіх потреб, проте дадуть можливість уникнути боргів, тому що йдеться не про кредитування.

Популярні зараз

В Україні летять у прірву ціни на заміські будинки: експерти назвали причину

В Офісі президента повідомили, як змусити Росію завершити війну в Україні

В Україні унормують мінімальний та максимальний вік для керування автомобілями

Українським сім'ям з дітьми виплатять грошову допомогу до 40 тис. грн: названо умови отримання

"Це гроші, які не залежать від того, з якої ноги встав Віктор Орбан, це гроші, які не залежать від того, хто стане президентом США. Це наші внутрішні українські гроші від бізнесу, якому ми йдемо назустріч, надаючи таку можливість, а від них вимагаємо працювати далі", - наголосив представник парламенту.

У Раді пояснили економічне бронювання: “Гроші не залежатимуть від США і того, з якої ноги встав Орбан“

Дмитро Наталуха пояснив, що мети надати відстрочку усім немає. Але запровадження економічного бронювання дозволить наблизити ротацію військовослужбовців. Також можна буде закупити техніку та знизити навантаження на війська. Вдасться збільшити кількість безпілотників й інших засобів ураження та зменшити кількість людей, які приймають участь у бойових діях. І уряд вирішуватиме, куди направити кошти.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Потрібні спеціалісти, які зможуть їх проєктувати, виробляти, тестувати. А друге, це гроші. Гроші для масштабування виробництва, для закупівлі компонентів, частин і т. д.", - цитує депутата ВРУ "Телеграф".

Нагадаємо, що Кабмін дозволив 100-відсоткове бронювання представників ще однієї галузі.