Польща займає друге місце після Німеччини за кількістю українських біженців. Там перебувають близько 950 тисяч наших співвітчизників. Значна частина громадян влаштувалася на роботу. Стало відомо, які вакансії та заробітні плати пропонують мігрантам, які не знають мови.
Директор рекрутації Міграційної платформи EWL Мар’яна Семенюк повідомила, що у Польщі відчувається значний дефіцит кадрів у багатьох галузях економіки. Триває високий сезон сільськогосподарських робіт та виробництва. Пропозицій щодо працевлаштування багато, але кандидатів гостро не вистачає.
Слід враховувати, що раніше серед робітників з України було багато чоловіків, а зараз їм заборонено перетинати кордон. Багато українців обирають західні європейські країни, тому що там пропонують вищі зарплати.
За словами Семенюк, найбільш відчутно нестачу кадрів у будівництві та агросекторі, тому що серед робітників традиційно було багато українців. Польські аграрії цього року потребують на 20% більше працівників, але людей складно залучити.
Популярні зараз
У шкіряній міні-сукні: 55-річна Дженніфер Еністон захопила фанатів стрункими ногами
Стало відомо, як зміняться доходи найменш заможних українців із запровадженням базової соцдопомоги
В Україні у півтора рази зростуть ціни на косметику, - Forbes
Спікер Джонсон зробив заяву щодо подальшої підтримки України з боку США
Наголошено, що усі бажаючі можуть легко знайти роботу, якщо дійсно хочуть цього – доступний широкий вибір вакансій.
Робота для українців без знання польської мови
Найбільше роботи пропонують на логістичних складах - розпочався сезон розпродажів. Є вакансії на складах і в e-commerce. В основному йдеться про комплектацію товарів, пакування посилок та одягу.
Пропозиції є на виробництві — йдеться про підприємства переробної та харчової промисловості: у машинобудівній галузі, виробництво консервів, переробка морепродуктів. Влітку збільшується кількість вакансій у готельному бізнесі та сфері послуг. Однак для роботи у ресторанах і кафе слід добре знати польську мову. Це дає перевагу та збільшує шанс на висококваліфіковану роботу.
Українці, які приїжджали на роботу на польських заводах чи складах, вивчали мову та отримували досвід. Після цього вони можуть претендувати на підвищення або навіть переходять на посади згідно своєї української освіти.
Зарплати українців у Польщі
Найчастіше біженцям пропонують просту фізичну роботу, де знання польської мови не є обов'язковим. Середній рівень оплати – 6000-7000 злотих брутто – до вирахування податків (60-70 тисяч гривень). За рахунок премій та додаткових годин праці оплата може збільшитися до 8000-9000 злотих брутто (80-90 тисяч гривень).
Нагадаємо, що з 1 липня у Польщі зростають мінімальні ставки. Середнє підвищення зарплати становитиме близько 300 злотих (3000 гривень).
Також повідомлялося, що робота у Польщі дає українцям право на отримання польської пенсії: стало відомо про яку суму йдеться.