В Україні гостро відчувається нестача робочої сили. І дефіцит працівників призводить до підвищення їх заробітних плат. Підприємства в приватному секторі у таких умовах намагаються зацікавити та втримати персонал.
Про це стало відомо з Макроекономічного та монетарного огляду Нацбанку. Зазначено, що зростання зарплат разом із низькою інфляцією та підвищенням соціальних виплат сприяє покращенню добробуту населення.
За даними НБУ, середня заробітна плата у вакансіях станом на червень складає 19,5 тисячі гривень, а у резюме вона на 1000 гривень вища.
Економічна активність погіршилася через дефіцит електроенергії, це спричинило послаблення попиту на працю. Але пропозиція робочої сили зросла, незважаючи на активізацію міграції.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
На сайтах пошуку роботи кількість нових вакансій у червні практично не змінилася в червні. А зазвичай спостерігається сезонне підвищення.
За результатами опитувань бізнесу, послаблення економічної активності у порівнянні з травнем зумовило скорочення чисельності працівників. Однак за окремими професіями (будівництво, охорона, робітничі спеціальності) спостерігається стійке зростання кількості пропозицій.
Кількість кандидатів за кількістю резюме дещо зросла, це відображає вплив сезонності.
Разом з тим, у травні-червні збільшилася міграція за кордон. Загальна кількість біженців, за даними ООН, сягнула 6,6 мільйона. Зокрема, на це міг вплинути дефіцит електроенергії – ми змушені жити в умовах обмеженого енергопостачання.
У НБУ повідомили про зростання адаптації мігрантів за кордоном – українці масово працевлаштовуються.
У Нацбанку прогнозують підвищення номінальної зарплати у 2024 році на 14,8%. А реальна, тобто з урахуванням інфляції, зросте лише на 8,1%. Наступного року ці показники становитимуть 14,2% та 6,5% відповідно.
Стало відомо, що уряд планує на кілька років заморозити мінімальну зарплату та пенсію в Україні.