У Мінсоцполітики повідомили про новий вид грошової допомоги переселенцям

Автор: Леся Ловіцька

Мінсоцполітики з народними депутатами и міжнародними партнерами розробили новий інструмент фінансової підтримки внутрішньо переміщених осіб. Це новий вид грошової допомоги, про яку часто просили ВПО.

У Мінсоцполітики повідомили про новий вид грошової допомоги переселенцям - today.ua

Заступниця міністра Дарія Марчак повідомила, що йдеться про субсидію на оренду житла, яка вкрай необхідна для ВПО.

За словами посадовиці, реалізацією пілотного проєкту у декількох регіонах буде займатися Пенсійний фонд. Зазначено, що у нього є досвід виплати субсидій для понад 3 мільйони громадян. ПФУ для виплат може обмінюватися інформацією з державними органами.

Наголошено, що нова виплата буде супроводжувати стару – на проживання. Як відомо, ця допомога становить 2000 грн на дорослу особу та 3000 грн на дитину або особу, яка має інвалідність.  

Популярні зараз

В Україні летять у прірву ціни на заміські будинки: експерти назвали причину

В Офісі президента повідомили, як змусити Росію завершити війну в Україні

В Україні унормують мінімальний та максимальний вік для керування автомобілями

Українським сім'ям з дітьми виплатять грошову допомогу до 40 тис. грн: названо умови отримання

У Міністерстві соціальної політики планують призначати субсидію переселенцям, які витрачають на оренду понад 30% загального доходу сім'ї.

Марчак наголосила, що перед встановлення цього нормативу було проведено консультації з міжнародними партнерами та гуманітарними організаціями, які впроваджували відповідні проєкти.

Для розрахування розміру субсидії будуть використовувати соціальний норматив житлової площі: 13,5 кв. м на одну людину та 35 кв. м на родину. Також буде враховуватися середній розмір вартості оренди (193,6 грн/кв. м за даними Держстату). Зазначену суму скоригують на регіональний коефіцієнт орендної плати.

Субсидією буде доступною лише за умови наявності офіційного договору з орендодавцем. Угоду можна буде підписати у відділеннях ПФУ або в особистому електронному кабінеті на інтернет-порталі.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що за даними Мінфіну, у першому півріччі понад 3,2 мільйона домогосподарств отримали житлові субсидії та пільги на загальну суму 24,4 млрд грн. Минулого року ВПО з держбюджету нарахували допомогу у 73,3 млрд грн. У поточному році її зменшили – тепер виплати доступні вразливим категоріям – пенсіонерам, людям з інвалідністю та дітям-сиротам.

Раніше стало відомо, що Мінсоцполітики планує скоротити кількість соціальних допомог для українців – оптимізація пов'язана із "новою філософією", яку розробили у відомстві.