Today.ua

У Міноборони повідомили, чому Резерв+ вимагає повторної реєстрації

Українці можуть оновити військово-облікові дані не лише у ТЦК чи ЦНАП, а й у Резерв+. У Міністерстві оборони пояснили, чому цей мобільний додаток вимагає повторної реєстрації.

Роз'яснення надала заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко. Вона зазначила, що Резерв+ дійсно може автоматично розлогінювати користувачів. І це пов'язано із міркуваннями безпеки. Повторна реєстрація вимагається, якщо військовозобов'язані громадяни не заходять у застосунок протягом тижня.

За словами чиновниці, мова не йде про помилку. Це одна з функцій нового сервісу – для захисту даних користувачів.

"Це не баг, а фіча задля вашої безпеки", - пояснила Черногоренко.

Наголошено, що на мобільний додаток зараз фіксують велике навантаження. Але більшість проблем, які з ним виникають, із цим не пов'язані. Причина у помилках, які зафіксовано ще на етапі перенесення інформації з паперових носіїв до реєстру.

"Ми робимо так, щоб застосунок витримував різне навантаження", - пояснила посадовиця.

Катерина Черногоренко запевнила, що робота для виправлення ситуації триває, проблеми намагаються усунути якнайшвидше. З цією метою запустили функцію "Виправити дані онлайн".

Стало відомо, що свої дані через Резерв+ встигли оновити майже 2,5 мільйона військовозобов'язаних. У застосунку 18 червня з'явився електронний військово-обліковий документ, нещодавно почав відображатися актуальний статус бронювання.

Додаток також працює за кордоном. Там ним скористалися майже 34 тисячі українців. До реєстру "Оберіг" внесли 340 тисяч записів про бронювання – завдяки оцифруванню відповідних наказів Міністерства економіки.

Замміністра оборони України уточнила, що військово-обліковий документ (ВОД) видають на паперовому бланку, а Резерв+ є його електронною версією.

Нагадаємо, що в ухилянтів від мобілізації можуть забрати єдине житло за несплату штрафів: названо суму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ