Ситуація зі світлом в Україні залишається вкрай напруженою – відключення стали регулярними та тривалими. У Міністерстві прокоментували питання імпорту на експорту електроенергії, які часто обговорюють у суспільстві.
Експорт електроенергії
Деякі українці розповсюджують повідомлення з інформацією, що електроенергію, яку не отримують побутові споживачі, продають за кордон й таким чином заробляють. А ми начебто через це без залишаємось світла.
Заступник міністра енергетики України Микола Колісник пояснив, що саме відбуваються. За його словами, неправдиві дані поширюють російські окупанти, які мають на меті дестабілізацію в українському суспільстві.
"Перш за все, хочеться спростувати. Експорту немає, не відбувається і не планується. І кількість таких ворожих ІПСО, вона досить значна, і, звісно, Міненерго виступає з офіційними повідомленнями", - вказав чиновник.
У відомстві закликали громадян звертати увагу лише на офіційну інформацію, яка публікується на офіційних сайтах державних структур. За словами Колісника, російські обстріли й сильна спека призвели до перебоїв у роботі обладнання. Найважча ситуація зі світлом - у Харкові.
Чиновник уточнив про взаємодію з місцевими органами влади та комунікацію з міжнародними партнерами щодо підготовки до майбутнього опалювального сезону.
Імпорт електроенергії
Заступниця міністра енергетики Світлана Гринчук висловилася про імпорт. Вона висловила сподівання, що вже восени Україна матиме більше потужностей та зможе імпортувати більше електроенергії. Річ у тому, що існують певні технічні пропускні спроможності щодо імпорту електроенергії. І проводиться робота щодо розширення функціоналу й отримання кіловат-годин від сусідніх країн.
Гринчук вказала, що енергетики роблять все можливе для стабілізації роботи. Проте доводиться запроваджувати графіки відключень та застосовувати обмеження.
"Ситуація непроста для нас всіх зараз", - пояснила посадовиця.
Наголошено, що готується рішення до різних варіантів розвитку подій, які можливі взимку. Проводиться забезпечення елементами резервного живлення для критичних ситуацій, щоб за будь-якого розвитку подій вся критична інфраструктура залишалася заживленою.
Раніше у Міненергетики зробили заяву щодо можливості підвищення тарифу на електроенергію.