Стало відомо, скільки ув'язнених українців можуть долучитися до оборони держави. У Мін'юсті назвали три категорії осіб, яких не можна мобілізувати.
Понад 3000 ув'язнених уже умовно-достроково звільнили в обмін на мобілізацію. У Збройних силах України мають право служити ще близько 27 тисяч чоловіків. Про це повідомила заступниця міністра юстиції Олена Висоцька. Зазначено, що засуджені мають високу мотивацію.
"Є бажання повернутися додому героєм, а не повернутися додому з в’язниці", - цитує чиновницю Associated Press (AP).
Чоловіки зазначають, що хочуть бути корисними - багатьом не подобається відносна бездіяльність у в'язниці.
Водночас до служби не допускають громадян, яких визнано винними у скоєнні наступних злочинів:
- вбивство двох й більше осіб;
- зґвалтування;
- злочини проти національної безпеки України.
Українська програма залучення засуджених до війни відрізняється від вербування "зеків" у Росії. Зазвичай, останніх відправляли на найважчі напрямки. Наші захисники намагаються провести інтеграцію в’язнів у регулярні фронтові підрозділи.
За даними уряду, надісланими до Європейського союзу (ЄС), у в'язницях зараз утримуються близько 42 тисяч громадян.
Умовно-достроково звільнені ув'язнені українці після перевірки направляються на базову підготовку до таборів. Їх навчають основам бою та поводженню зі зброєю. Навчання завершується пізніше, коли засуджені приєднуються до окремих підрозділів.
Нагадаємо що парламент схвалив закон про добровільну мобілізацію ув'язнений українців. Він вже почав діяти. Зацікавлені особи можуть подати клопотання про дострокове звільнення та зарахування до лав ЗСУ. Звернення розглядаються спеціальними комісіями, які оцінюють ризики та ухвалюють остаточне рішення.
Раніше у Мін'юсті надали роз'яснення щодо обмеження державних послуг чоловікам без військового квитка.