В умовах колосального енергодефіциту ДТЕК закликала українців максимально скоротити використання особливо енергомістких приладів. У компанії склали їх перелік із зазначенням споживаних кіловатів на годину.
Якщо у вас під диваном не захований циклотрон, то, скоріш за все, набір ваших побутових приладів повторює перелік того, що є вдома майже в кожного українця. Але чи знаєте ви, скільки електрики потрібно тому чи іншому пристрою?
Цікаво, що на першому місці за енергетичною ненажерливістю не бойлер чи кондиціонер (він на 2-му місці), а електрична плита. У багатьох багатоповерхових будинках громадяни не мали можливості під'єднатися до газу, оскільки це вважалося небезпечним. У результаті у величезної кількості наших співвітчизників дома стоять електричні плити, а споживають вони до 3 кВт*годин.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Фен, електричний чайник і праска. Кожному з них на годину роботи потрібно щонайменше 2,2 кіловата.
Таким чином бойлери, від яких раніше закликали відмовитися багато енергетичних експертів, займають лише шосте місце зі споживанням 2 кВт*годин. Зазначимо, що деякі бойлери мають два режими нагріву, і при першому використовується лише 1 кВт на годину.
По споживанню електрики водонагрівальний прилад можна порівняти з пилососом, якому також потрібно 2 кіловати на годину роботи.
"Зробимо прості кроки, які під силу кожному, щоб зменшити кількість і тривалість цих відключень", – йдеться у повідомленні компанії ДПЕК.
І наведемо перелік пристроїв, що залишилися, які в ДТЕК виділили як найбільш енергомісткі:
- електрична духовка – 1,6 кВт на годину;
- кавоварка – 1,5 кВт на годину;
- мікрохвильова піч - 0,8 кВт на годину;
- пральна машина – 0,7 кВт на годину;
- електрообігрівач - 0,7 кВт на годину.
Нагадаємо, компанія Укренерго вперше застосує нову схему відключень електроенергії цими вихідними.