Стало відомо, скільки ракет Х-101 щомісяця виготовляє Росія

Автор: Корнєєв Ігор

Удар по найбільшій в Україні дитячій клініці "Охматдит" було завдано ракетою Х-101. Видання Financial Times повідомило, скільки таких засобів ураження здатна виробляти країна-агресор.

Стало відомо, скільки ракет Х-101 щомісяця виготовляє Росія - today.ua

За рік до повномасштабного вторгнення в Україну Росія виробила лише 56 ракет Х-101. Це ще одне підтвердження того, наскільки російський диктатор Володимир Путін недооцінив бажання та здатність України чинити опір окупації.

Наразі збройові заводи РФ працюють у цілодобовому режимі. Над виробництвом засобів убивства українців працюють десятки тисяч росіян. За 2023 рік Росія виготовила 420 ракет Х-101.

Це означає, що в середньому протягом місяця їх виробляють близько 35 штук. Зважаючи на те, що на початку року суттєво просіли постачання боєприпасів українським засобам ППО, навіть ці ракети в такій кількості можуть стати серйозною проблемою. Нагадаємо, їхня швидкість менше ніж 1000 км/год.

Популярні зараз

В Україні летять у прірву ціни на заміські будинки: експерти назвали причину

В Офісі президента повідомили, як змусити Росію завершити війну в Україні

В Україні унормують мінімальний та максимальний вік для керування автомобілями

Українським сім'ям з дітьми виплатять грошову допомогу до 40 тис. грн: названо умови отримання

Проте, як пише FT, Х-101 є однією з найсучасніших російських ракет. Вона може містити до 50 іноземних комплектуючих, які попри санкції Росія продовжує закуповувати на Заході.

Не маючи змоги придбати військові мікросхеми безпосередньо, Кремль закуповує їх аналоги подвійного призначення та використовує у своїх ракетах. Постачання йдуть через Китай, пише FT.

Також Росія під час виробництва ракет використовує резервні комплектуючі від старих ракет.

Знищити військовий завод за допомогою ударних безпілотників, які є в України, майже неможливо. Жодних інших засобів ураження для ударів по них у нас немає.

Стало відомо, скільки ракет Х-101 щомісяця виготовляє Росія

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Єдиний спосіб припинити виробництво ракет в Росії – західні санкції. Причому, спрямовані вже не на саму Росію, а на Китай, який продовжує постачати її все необхідне.

Нагадаємо, після удару по дитячій лікарні "Охматдит" у Києві до українців звернувся голова Генштабу Олександр Сирський. Він пообіцяв, що всі причетні до терористичного акту будуть покарані.