Today.ua

“Звідкіль дровенята“: українцям дозволять самим заготовляти дрова на зиму

Напередодні складної і непрогнозованої прийдешньої зими українці зможуть самі заготовити собі дрова на зиму в лісах. Їх не будуть за це переслідувати і карати. Щоправда, така можливість буде не в усіх українців, а лише у жителів прифронтових регіонів.

Про це розповів у своєму Telеgram-каналі прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

На черговому засіданні уряду, що відбулося в п'ятницю, 5 липня, зокрема, йшлося про підготовку до зими у прифронтових регіонах. Нині нелегко всім українцям. Однак людям, чиї оселі опинилися в безпосередній близькості до лінії фронту, набагато складніше, ніж іншим. Тому в уряді вирішили полегшити їм процес заготівлі палива на зиму.

"У багатьох громадах деревина є основним засобом для обігріву приміщень. Тому Міндовкілля отримало доручення розробити нормативно-правовий акт, який дасть змогу людям самостійно заготовити достатньо дров на зиму без шкоди для наших лісів", - повідомляє Шмигаль.

Як обійдуть законодавчі перешкоди, поки що невідомо

Оскільки механізм тільки розробляється, то поки невідомо, як обходитимуть перешкоди у вигляді багаторічної оренди лісових масивів приватними особами. Адже по суті ці ліси перебувають у приватному володінні, і навряд чи орендарю сподобається, якщо хтось піде на його територію пиляти дерева. Крім того, є чимало лісових масивів, які належать до заповідників і національних парків. На їхній території, згідно із законом, не можна навіть травинку зірвати без дозволу. Але, вочевидь, у влади вже є на це відповіді і незабаром вони будуть представлені широкому загалу.

При цьому на засіданні уряду, звісно ж, ішлося не лише про самозабезпечення громадян дровами. Уряд розглянув широкий спектр питань підготовки населення прифронтових територій до зими. Зокрема, вирішувалося питання розподілу скрапленого газу, який Україна отримала як гуманітарну допомогу.

Крім того, Міністерству захисту довкілля доручили розробити алгоритм, за яким відбуватиметься реалізація експериментального проєкту із забезпечення водою мешканців Донецької області. Це пов'язано з бурінням свердловин, і, як правило, такий процес має пройти сім кіл погоджень. Тому профільному міністерству доручено максимально спростити цей процес, оскільки час квапить.

Нагадаємо, особливо цінні землі, що знаходяться під лісовими масивами, хочуть віддати у власність військовим.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ