Глобальне потепління пришвидшило процес танення льодовиків на нашій планеті. Через це у Світовий океан виливається багато прісної води, що призводить до підвищення його рівня. Це призведе до затоплення значної частини земної суші. В окремих регіонах земної кулі під воду підуть цілі країни.
Такий тривожний прогноз дає дедалі більше учених. Причому це вже не тільки наукова гіпотеза. Такий розвиток подій підтвердило і комп’ютерне моделювання, проведене на основі даних, зібраних у різних куточках світу.
Як відомо, найбільші запаси льоду на нашій планеті зосереджені поблизу двох полюсів – Північного та Південного. На півночі це льодовики Гренландії, а на півдні – льодовики Антарктиди. Якщо вони розтануть, це стане катастрофою глобального масштабу.
Розрахунки показують, що повне танення цих льодовиків призведе до підвищення рівня Світового океану на 70 метрів. Моторошно навіть уявити наслідки такого підвищення рівня води на всій планеті. Багато прибережних територій і навіть цілі країни опиняться під водою. Під воду підуть не лише цілі океанські архіпелаги, а й навіть значна частина таких держав, як Перу, Індія, Китай і Пакистан.
Тобто площа земної суші значно скоротиться, і це призведе до великого переселення народів. До речі територія України, відповідно до комп’ютерної моделі, не входить у зону затоплення. Тому наша країна являє собою "ласий шматок", з якого боку не глянь. Родюча земля, багатющі надра, помірний клімат – усе це робить її дуже привабливою на погляд тих, кому так не пощастило із розташуванням на карті світу.
І все ж, процес танення льодовиків можна уповільнити. Щоправда, це вимагатиме участі в екологічних проектах усіх країн світу. Треба терміново скоротити вуглецеві викиди в атмосферу, працювати над розвитком екологічно чистих технологій, а також над зміцненням прибережних зон.
Нагадаємо, учені попереджають про ознаки наближення виверження супервулкану. Наслідки від цієї катастрофи будуть глобальними.