Українським біженцям стало набагато складніше отримати тимчасовий захист в одній з найбагатших країн Європи. Уряд масово відхиляє заяви на цей статус або анулює його.
Йдеться про Швейцарію, де у тимчасовому захисті уже відмовили 2500 громадянам України. Стало відомо, що у цій країні ретельніше вивчають документи мігрантів, які подають заяви на отримання статусу. За інформацією Державного секретаріату з питань міграції, з початку повномасштабної війни спостерігається тенденція до зростання кількості відмов.
У травні їх зафіксували рекордну кількість – 170. Іще у 104 випадках статус було анульовано. Причиною стали зловживання, які виявили перевіряльники.
За даними чиновників, якщо фіксуються ознаки того, що люди отримали захист шахрайським шляхом, надавши неправдиву інформацію або приховавши істотні факти, ініціюється провадження для скасування тимчасового захисту.
Популярні зараз
У США заявили, що Україні потрібно посилити мобілізацію чоловіків
У 2025 році у всіх українських школярів буде безкоштовне харчування
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Відомо, що у цій країні тимчасовим захистом користуються близько 67 тисяч українських біженців. Статус припинили приблизно у 26 тисяч випадків. Це здебільшого пов'язано із виїздом людей. В цілому кількість заяв на отримання статусу S зменшується останнім часом. У червні від українців було майже 1200 звернень.
Найчастіша причина відмови – біженці прибувають до Швейцарії не з України, як це було на початку війни, а з інших країн Європи, де їм вже надавали захист і куди вони мають право повернутися.
Громадяни намагаються у судовому порядку оскаржити відмови у захисті. Федеральний адміністративний суд за кілька останніх місяців відхилив десятки подібних звернень. Здебільшого – від українців, яким уже було надано статус захисту в Англії, Бельгії, Румунії та Литві або які мали дозвіл на проживання там. Відмова також очікувала на біженців з візами у США та Канаду.
Українців також можуть позбавити статусу захисту за заборонені поїздки додому, перебування у третіх країнах або вчинення кримінальних правопорушень.
Швейцарія інтегрує на ринок праці до 40% українських біженців
Уряд Швейцарії хоче інтегрувати українських біженців як робочу силу. Проводиться фінансування мовних курсів, заплановано спрощення працевлаштування для громадян за статусом S. П'ять років перебування в країні дозволить громадянам нашої держави отримати інший статус для продовження легального перебування у Швейцарії на аналогічний період.
Нагадаємо, що українські біженці обирають країну з вищими зарплатами замість Польщі – і там виник гострий дефіцит на ринку праці.