Названо ціни на кавуни та дині у містах України: на ринку з'явилася вітчизняна продукція

Автор: Леся Ловіцька

Українцям недоступні знамениті херсонські кавуни та дині – через окупацію частини регіону немає можливості змоги постачати їх на вітчизняний ринок. Ціни на ці літні продукти після початку повномасштабної війни значно зросли - через імпорт та додаткові витрати на логістику. Стало відомо, яка вартість товару на ринках та супермаркетах у різних містах.

Названо ціни на кавуни та дині у містах України: на ринку з'явилася вітчизняна продукція - today.ua

Керівниця відділу маркетингу львівського оптового ринку сільськогосподарської продукції "Шувар" Тетяна Попович повідомила, що у липні українці здебільшого купують кавуни та дині, які завезли з інших країн. Починають з'являтися вітчизняні – з Одеської та Закарпатської області.

Ціни на кавуни починаються від 18 грн/кг, що на 15-20% нижче минулорічних в аналогічний період. Зниження вартості на ягоду із Закарпаття пов'язане зі сприятливими погодними умовами – місцевим фермерам вдалося отримати хороший врожай.

Значний обсяг імпорту з Туреччини, він підвищився на 10%, що дозволило утримувати низькі ціни. Імпорт із Греції збільшився на 8%, що також сприяло підвищенню обсягу пропозиції та стабілізації вартості на ринку. Кавуни з Молдови імпортують по 25-27 грн/кг, з Македонії - по 25 грн/кг, а з Азербайджану – по 25 грн/кг.

Популярні зараз

В Україні летять у прірву ціни на заміські будинки: експерти назвали причину

В Офісі президента повідомили, як змусити Росію завершити війну в Україні

В Україні унормують мінімальний та максимальний вік для керування автомобілями

Українським сім'ям з дітьми виплатять грошову допомогу до 40 тис. грн: названо умови отримання

Виконавчий директор "Економічного дискусійного клубу" Олег Пендзин зазначив, що українські кавуни обов'язково будуть на ринку, але далеко не у такій кількості, як до підриву Каховської ГЕС та окупації частини Херсонщини.  За його словами, площі під цю культуру збільшили по всій країні, проте у західних областях не вистачає сонця, там інший температурний режим, який відрізняється від того, що на півдні. А без відповідної кількості сонячних променів складно отримати соковитий та солодкий кавун, який відповідатиме усім санітарним стандартам.

Голова Одеської ОВА Олег Кіпер спрогнозував рекордний урожай баштанних у регіоні. Кавунів засіяно на 108% більше, ніж торік, а динь – на 111%. Площа полів під ці культури становить 3,5 тисячі гектарів.

Названо ціни на кавуни та дині у містах України: на ринку з'явилася вітчизняна продукція

Ціни на кавуни та дині на ринках України

Продукти продають за наступними цінами:

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:
  • Київ: кавун - 24-40 грн/кг, диня — 60-140 грн/кг;
  • Рівне: кавун - 30 грн/кг, диня – від 60 грн/кг;
  • Львів: кавун — 24-27 грн/кг, диня - 79-87 грн/кг;
  • Тернопіль: кавун — 35-50 грн/кг, диня — 60-85 грн/кг;
  • Житомир: кавун — 40-60 грн/кг, диня - від 75 грн/кг;
  • Одеса: кавун - 25-22 грн/кг, диня - 50-55 грн/кг.

Кавуни у супермаркетах дорожчі, ціни починаються від 30-40 грн/кг.

Нагадаємо, що аграрії спрогнозували різке підвищення цін на ягоди, яке пов'язане із відключеннями світла – вони критично небезпечні як для цьогорічного, так і майбутнього врожаю.