Мало нам російських ракет: учені попередили про можливу руйнацію енергосистеми через потужні сонячні бурі

Автор: Марченко Любов

Мало того, що українська енергосистема ледь не щодня зазнає втрат від ракетних атак ворога, то ще й природа повстала проти нас. Потужні магнітні бурі, які зараз штурмують Землю одна за одною, можуть завдати значного руйнівного впливу енергетичній інфраструктурі на нашій планеті. Щоправда, у цьому випадку Сонце не обирає свої жертви за політичними уподобаннями.

Мало нам російських ракет: учені попередили про можливу руйнацію енергосистеми через потужні сонячні бурі - today.ua

Про це йдеться у результатах дослідження, опублікованого в журналі Frontiers in Astronomy and Space Sciences.

Учені кажуть, що потоки заряджених часточок, які прилітають від Сонця, при взаємодії із магнітним полем Землі можуть викликати геомагнітно-індукований струм. І ці струми можуть пробити атмосферу і, досягши поверхні планети, пошкодити енергетичну інфраструктуру.

Предтечами таких явищ можуть стати потужні полярні сяйва, до яких вже звикають навіть жителі помірних широт. Полярне сяйво показує, що земної магнітосфери досягло багато заряджених часточок, і що у них доволі потужності, щоб індукувати струми в земній атмосфері.

Популярні зараз

У 2025 році у всіх українських школярів буде безкоштовне харчування

В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Учені також дійшли висновку, що найбільший руйнівний ефект можуть завдати потужні фронтальні удари заряджених часточок, які бомбардують земну магнітосферу під прямим кутом. Ті потоки, які входять під непрямим кутом, спричиняють струм меншої сили, і вони не настільки руйнівні.

Мало нам російських ракет: учені попередили про можливу руйнацію енергосистеми через потужні сонячні бурі

Отже, під впливом потужних ударів сонячного вітру може стискатись магнітне поле Землі, що призведе до виникнення струмів, здатних досягати поверхні планети і взаємодіяти з іншими об’єктами, що створюють електромагнітні поля. Це може призвести до руйнування енергетичних об’єктів.

"Найсильніші удари виникають, коли північний полюс Землі спрямований прямо до Сонця", - йдеться у висновках учених.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Повністю запобігти цій стихії неможливо. Проте є можливість прогнозувати місце і час таких явищ приблизно за дві години до самої події. Це дасть змогу вжити запобіжних заходів. Наприклад, знизити потужність у певних лініях електромереж, щоб уникнути більшої руйнації.

Нагадаємо, жителів Києва попередили про можливе відключення світла по 16 годин на добу. Такий варіант не виключають у Київській мерії.

Головне