В Україні спостерігається поступова, але стабільна девальвація гривні. Долар стрімко дорожчає. Громадянам назвали найкращий спосіб не тільки зберегти, а й примножити свої заощадження під час повномасштабної війни.
Експертною думкою поділився економіст Олег Пендзин. Вказано, що громадянам набагато вигідніше зберігати кошти в операціях внутрішньої державної позики. Вони приносять стабільний дохід на рівні 14-15%. Зростання дохідності перекриє навіть ймовірне падіння курсу гривні до долара.
"Так що сьогодні ОВДП є найбільш ефективним з точки зору вкладання грошей", - наголосив аналітик.
За словами Пендзина, заощадження можна покласти на депозитний банківський рахунок. Проте слід пам'ятати, про 18% податку, який потрібно буде сплатити на дохід фізичних осіб. Також вирахують військовий збір у розмірі 1,5% від суми. А ОВДП - без податків.
Популярні зараз
В українських вузах не скасовуватимуть бюджетну форму навчання
В Україні заборонять небажані дзвінки на мобільні телефони
Таким чином, українці можуть отримати такий же відсоток прибутку, як у банку.
"Але рахуйте що плюс 19,5% ви ще маєте, у зв’язку з тим, що не платите податки. Так що це на сьогодні найбільш ефективним варіант", - цитує Олега Пендзина УНН.
Фахівець нагадав, що вибір залишається за людиною. І більшість вважає за краще просто переводити гривневу готівку у валюту. Однак такий спосіб зберігання коштів не принесе такого ж високого прибутку як ОВДП.
Нагадаємо, що співзасновниця першої в Україні фінтех-екосистеми Соnсогԁ Fintech Solutions Олена Сосєдка радить громадянам розділяти активи, щоб знизити ризики під час війни. Вона вважає, що є сенс вкладати гроші у дорогоцінні метали, валюту та криптовалюту.
Експертка підкреслила, що до кінця цього року долар може подорожчати до 44 гривень. Валютний курс значно залежатиме від можливості вітчизняних виробників експортувати свій товар.
Раніше повідомлялося, що НБУ обмежить грошові перекази українців за картки на картку.