Державні лікарні можуть надавати українцям платні послуги. Однак перелік цих послуг не призначається на власний розсуд адміністрацією лікарні, а має бути чітко регламентований. Тому Кабмін затвердив перелік платних послуг, які можна надавати у державних медичних закладах. Решту - доведеться скасувати.
Про це йдеться на сайті Кабінету Міністрів України.
Українці вже звикли до того, що в державних і комунальних медичних закладах з них вимагають плату за певні послуги. Причому нерідко виникає враження, що цю плату "на око" визначає адміністрація лікарні, або навіть завідувач у кожному окремому відділенні. Отже не секрет, що керівники цих медзакладів деколи зловживають платними послугами, вимагаючи гроші з пацієнтів навіть за ті маніпуляції, які входять до переліку державних медичних гарантій.
Через це уряд вирішив навести лад у цій царині, сформувавши чіткий список послуг, за які з пацієнта мають брати плату.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"Ухвалене Урядом рішення про платні медичні послуги є необхідним кроком, спрямованим на збільшення прозорості медичної системи, а також систематизацію та унормування фінансових надходжень українських медзакладів. Це сприятиме скороченню неформальних платежів та зменшенню випадків корупційних порушень, оскільки кожен пацієнт буде чітко знати, що покривається і що не покривається програмою медичних гарантій", - зазначив Міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко.
Він також наголосив, що відтепер вимагання коштів у пацієнтів, які здійснюються у шахрайський спосіб, мають залишитися в минулому.
Кабмін визначив такі випадки, в яких пацієнт має повністю оплатити медичну послугу:
- звернення пацієнта без направлення лікаря, крім випадків, коли направлення не вимагається відповідно до законодавства;
- надання медпослуг закладами охорони здоров’я за договорами з юридичними особами;
- надання медпослуг у закладах охорони здоровʼя сектору безпеки і оборони та Державного управління справами пацієнтам, які не належать до прикріпленого контингенту;
- надання медпослуг, які не покриваються за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення.
Крім того, населенню також можуть надаватись частково оплачувані послуги. Тобто сама медична маніпуляція покривається за рахунок державних гарантій, а доплатити доведеться лише за додатковий сервіс.
Зокрема це стосується таких випадків:
- надання медпослуг за місцем проживання (вдома) чи перебування пацієнта за умови, якщо це є побажанням пацієнта, а не обумовлено його медичним станом;
- можливість самостійно обрати лікуючого лікаря при отриманні спеціалізованої медичної допомоги в плановому порядку в стаціонарних умовах;
- перебування в палаті із підвищеним рівнем комфорту та сервісу за запитом пацієнта.
Крім того, у МОЗ обіцяють найближчим часом переглянути весь список медичних послуг, на які поширюються державні гарантії, щоби сформувати їхній чіткий перелік, доступний і зрозумілий кожному пацієнту.
Усі державні та комунальні медзаклади також зобов’яжуть розмістити у себе стенди з повним переліком платних і безплатних послуг.