В одному обласному центрі України аномально зросли ціни на квартири. Йдеться як про купівлю житла, такі про оренду. На значне подорожчання вплинули умови, які різко відрізняються від інших міст.
Купівля квартир
Єдиний регіон, який відмовився від комендантської години, це Закарпаття. Там спостерігається найбільш сприятлива ситуація, яка приваблю переселенців. Область рідко обстрілюється російськими окупантами – у місцевих жителів створюється відчуття відносної безпеки.
Підвищений попит на квартири у регіоні призвів до стрибка цін. Вони максимально зросли після початку повномасштабної війни, але й зараз залишаються досить високими. З початку року вартість житла там підвищилася на 15%.
Найбільше подорожчала нерухомість в Ужгороді. Зараз однокімнатна квартира там коштує у середньому 56 тисяч доларів, двокімнатна – 82 тисячі доларів. Якщо оцінювати динаміку цін за квадратний метр, то за рік він подорожчав на 7 тисяч доларів, це близько 14,2%.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Якщо порівнювати у гривневому еквіваленті, то минулого року "однушка" у прикордонному місті коштувала 1,78 мільйона, а зараз – уже 2,26 мільйона. Вартість збільшилася на 27%.
У Києві за рік однокімнатні квартири особливо не подорожчали – у середньому треба заплатити 65 тисяч доларів, а у Львові вони подорожчали з 53 до 62 тисяч доларів – майже на 17%.
Оренда квартир
Що стосується оренди житла, вона в Ужгороді також значно підвищилася. У довоєнному 2021 році квартиру можна було зняти за 5,6 тисячі гривень. У червні 2023 року – уже за 13 тисяч гривень, а зараз – за 17,7 тисячі гривень.
У порівнянні із зарплатами відчувається гостра невідповідність. Якщо у столиці можна орендувати житло за половину заробітної плати, то в Ужгороді за неї слід заплатити майже всю середню зарплату.
Нагадаємо, що українців закликали купити у кожну квартиру енергетичне обладнання вартістю від 3000 до 4000 доларів. Тільки так побутові споживачі у майбутньому зможуть отримати безперебійне електропостачання. Також вказано, що ми десятиліттями сплачувати за світло за зниженим тарифом та просто "проїли гроші".